Hiacynt różowy w doniczce śr. 17 cm
- 5 cebul w doniczce
Poznaj naszą nową kolekcję wiosennych roślin cebulowych w DONICZKACH i udekoruj swój Dom na Święta.
Hiacynt w doniczce - pięknie pachnąca roślina o zebranych w grona kwiatach w kolorze różowym, białym, niebieskim, purpurowym i czerwonym.
Aby móc cieszyć się roślinami cebulowymi w doniczkach jak najdłużej należy przestrzegać kilku prostych zasad podczas ich pielęgnacji:
- doniczkę ustawiamy w najchłodniejszym miejscu w domu, inaczej kwiaty przekwitną w ciągu kilku dni. Najlepszym miejscem będzie parapet, pod którym nie ma kaloryfera, w często wietrzonym widnym pokoju;
- rośliny potrzebują lekko wilgotnego podłoża, nie lubią jednak zbyt mokrej ziemi, dlatego też podlewamy je umiarkowanie, regularnie i bezpośrednio do ziemi;
- po przekwitnięciu rośliny należy pozostawić w doniczce, dopóki ich liście całkowicie nie zaschną. Następnie wyjmujemy je z doniczek, oczyszczamy z ziemi i przenosimy do skrzynek wypełnionych trocinami lub układamy w zwykłych papierowych torebkach i przechowujemy w suchym ciemnym pomieszczeniu, np. w szopie, garażu lub piwnicy aż do jesieni. W połowie września lub w październiku cebule wysadzamy na rabaty do gruntu.
Uwaga! Oferowany przez nas produkt to nie w pełni rozwinięta, a więc nie kwitnąca jeszcze roślina cebulowa w doniczce. Zdjęcia przedstawione w ofercie są poglądowe. Zakupione rośliny mogą różnić się odcieniem kwiatów i kolorem doniczki.
Poniżej przedstawiamy informacje ogólne, ale niezbędne do uprawy hiacynta w gruncie:
Hiacynt jest rośliną cebulową pochodzącą z Azji Mniejszej. Preferuje miejsca osłonięte przed wiatrem, nasłonecznione jak i w połowie zacienione, podłoże dobrze spulchnione, przepuszczalne, lekkie, żyzne, próchnicze o odczynie od zasadowego do lekko kwaśnego. Podczas sadzenia należy unikać wilgotnej i zakwaszonej gleby oraz zbyt dużych wahań temperatury. Przed posadzeniem glebę możemy wzbogacić próchnicą lub kompostem. Nie sadźmy w miejscach po uprawie pomidorów, ogórków i truskawek. W okresie wegetacji pamiętajmy o regularnym nawożeniu preparatami wieloskładnikowymi oraz usuwaniu przekwitłych kwiatostanów. Podczas podlewania starajmy się nie moczyć wierzchniej części rośliny, ponieważ może to doprowadzić do rozwoju grzybów. Hiacynty są mrozoodporne, ale w przypadku bardzo mroźnych zim należy je okryć ściółką lub rozdrobnioną korą. Hiacynt na jednym stanowisku może rosnąć przez 3 - 4 lata - jednak z powodu wysokiej wrażliwości na choroby zaleca się coroczne wykopywanie. Po wykopaniu cebule przechowujemy w chłodnym, przewiewnym i suchym miejscu. Aby rozmnożyć hiacynty należy ponacinać piętki cebul. W tych miejscach, po letnim przechowywaniu, zawiążą się cebulki. Młode cebulki kwitną dopiero po 3 - 4 latach. Drugim sposobem jest rozmnażanie z nasion. Sadzonki kwitną po 6 latach i często różnią się od roślin matczynych.