Dekoracyjna żeńska odmiana o smacznych, rumieniących się owocach obficie pojawiających się w październiku. Ma ładne, ciemnozielone, lekko błyszczące liście z czerwonymi ogonkami
Owocowanie: owoce dekoracyjne, trwałe o średniej wielkości, dł. 2,5˗3 cm, zielone, czerwieniejące w słońcu, jadalne, o smaku kiwi, nadają się do jedzenia ze skórką. Dojrzewają na początku X. Do wydania owoców wymaga ok. 150 dni bez przymrozków. Owoce można zbierać niedojrzałe ˗ zmiękną i dojrzeją, gdy będą przechowywane z owocami wytwarzającymi etylen, np. jabłkami, zapakowane w torbę i trzymane w temperaturze pokojowej. Rozpoczyna owocowanie w 3.˗4. roku.
Kwitnienie: kwiaty małe o średnicy 1˗2 cm, białe, osadzone pojedynczo. Pojawiają się w VI. Liście dekoracyjne, ciemnozielone, lekko błyszczące, z czerwonymi ogonkami. Pędy rosnąc, wiją się wokół podpór. Rośnie intensywnie, dorastając do 8 m wysokości, rocznie przyrasta od 2 do 3 metrów.
Stanowisko: odmiana ta wymaga stanowisk ciepłych, nasłonecznionych, osłoniętych od wiatru, gleby wilgotnej, ale dobrze zdrenowanej i żyznej. Wytrzymuje mrozy do ok. ˗30°C, jednak jest wrażliwa na przymrozki podczas wegetacji.
Przed posadzeniem pojemnik z rośliną należy zanurzyć w naczyniu z wodą na 10˗30 min. Roślinę sadzi się w dole o wymiarach 40 x 40 x 40 cm, z wysypaną na dnie 10-centymetrową warstwą dobrze rozłożonego obornika lub ziemi kompostowej, 0,5˗1 cm głębiej niż rosła dotychczas. Dół wypełnia się żyzną ziemią. Pnącze należy sadzić w odległości co najmniej 30 cm od ścian lub innych roślin.
Roślina łatwa w uprawie. Należy ją przycinać późną jesienią lub zimą (I˗II) albo latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów.
Nadaje się do sadzenia przy różnych podporach, altanach, pergolach i siatkach. Można je prowadzić przy drutach rozciągniętych między słupami.